Robotický barista na Maker Faire

Ve dnech 22. a 23.6. jsme se zúčastnili veletrhu Maker Faire na Pražském Výstavišti. Maker Faire je přehlídkou kreativity, vynalézavosti a důmyslnosti aplikovaných v různých oborech tvoření. Tento globální festival digitálního i analogového, tradičního i technického kutilství pro celou rodinu se poprvé konal v roce 2006 v San Franciscu, kam letos zamířilo přes 150 000 návštěvníků. První ročník Maker Faire v Praze, kde jsme také vystavovali, se konal v roce 2018.
Robotický barista na Make Fair
Robotický barista na Make Fair

Již podruhé na Maker Faire

Na Maker Faire jsme v tomto ročníku chtěli předvést, jak se smějeme čtvrté průmyslové revoluci. Robotika proniká do každodenního života stále více, roboti dnes běžně pracují v průmyslových provozech a ten, kterého jsme přivezli do Prahy, je schopen i provést operaci lidského oka. A jak jste mohli vidět v sobotu a neděli na Výstavišti, je taky skvělým kavárenským baristou. Kávu jste si u něj mohli objednat prostřednictvím vlastního telefonu pomocí čtečky QR kódů.
Na kávu společně s efektní podívanou se u nás zastavili i další makeři, kteří vystavovali nejrůznější projekty. S mnohými z nich jsme našli společnou řeč, chuť šířit technickou osvětu mezi dospívající mládež. Občerstvení jsme také nabídli mnoha hostům, které zaujal jak proces vaření kávy pomocí robota, tak také set Stavebnice Foxee Továrna na stole. Celkem k nám na kávu jen během tohoto víkendu přišlo přes 600 lidí.

GALERIE

Napsat komentář