Projekty
Robot vařící kávu
Projekt kávovaru vznikl, abychom pro studenty, učitele a veřejnost, co nejvíce přiblížili výuku v praxi.
Vše je ovládáno pomocí webové aplikace, která lze spustit na jakémkoliv chytrém telefonu či tabletu. Přenos probíhá přes internet, a tudíž nezáleží, jestli robota ovládáte ve stejné místnosti, nebo se zrovna nacházíte na druhé straně zeměkoule.
Tento projekt se skládá z programovatelného ramena UR3 a manipulačního robota (mechatronická učební pomůcka) s dopravníkem. Celá sestava funguje na platformě PLC Foxtrot.
Automatizovaná svíčkárna
Projekt automatizovaná linka na výrobu svíček vznikl pro soutěž „Dobrá škola — Moderní škola 4.0“. Soutěž měla především podpořit technické vzdělávání a propojit základní, střední a univerzitní školy.
V rámci této soutěže přivezl tým studentů ze Střední průmyslové školy ve Varnsdorfu medaili a výhru 400 000 Kč.
Základem linky je Továrna na stole, která ve spolupráci s dalšími díly, které studenti sami navrhli i zkonstruovali, působí zcela profesionálním dojmem.
Automatizovaný skleník
Projekt automatizovaný skleník byl vytvořen v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER 2019.
Tým studentů ze SPŠel•it Dobruška dokázal nejenom to, že skleník rostliny sám zavlaží přesným množstvím vody, kterým má, ale také vám rostliny podá rovnou do ruky.
Základem skleníku je kostka Foxee, která je založena na platformě PLC Foxtrot, a tak lze skleník ovládat z pohodlí vašeho domova pomocí jakéhokoliv chytrého zařízení.
World of Tanks
Projekt World of Tanks byl vytvořen v rámci mezinárodního veletrhu AMPER 2019.
Dnešní studenti si rádi hrají virtuálně a s pomocí učitele může vzniknout velmi zajímavý projekt. Tým studentů ze SPŠel•it Dobruška pod vedením učitele dokázal přeměnit virtuální hru na opravdovou tankovou bitvu.
Základem tanku je kostka Foxee, která je založena na platformě PLC Foxtrot, a tak lze směr jízdy tanku ovládat pomocí mobilního telefonu.
Třífázový synchronní generátor
Projekt třífázový synchronní generátor byl vytvořen již v rámci soutěže na VUT a později byl také prezentován na mezinárodním veletrhu AMPER 2019.
Student ze SPŠel•it Dobruška vytvořil tuto zajímavou ukázku. Ptáte se k čemu to je? Inu, uvidíme časem. Zatím to pomohlo pochopit princip synchronního generátoru nejednomu studentovi.
Základem generátoru je PLC Foxtrot, a tak si můžete odkudkoliv na svém mobilním telefonu nebo notebooku nastavit, jaké chcete napětí či otáčky.