Projekty

Robot vařící kávu

Projekt kávovaru vznikl, abychom pro studenty, učitele a veřejnost, co nejvíce přiblížili výuku v praxi.

Vše je ovládáno pomocí webové aplikace, která lze spustit na jakémkoliv chytrém telefonu či tabletu. Přenos probíhá přes internet, a tudíž nezáleží, jestli robota ovládáte ve stejné místnosti, nebo se zrovna nacházíte na druhé straně zeměkoule.

Tento projekt se skládá z programovatelného ramena UR3 a manipulačního robota (mechatronická učební pomůcka) s dopravníkem. Celá sestava funguje na platformě PLC Foxtrot.

 

0
Lektoři
0
Připravených káv
0
Dní k vytvoření projektu

Galerie

Automatizovaná svíčkárna

Projekt automatizovaná linka na výrobu svíček vznikl pro soutěž „Dobrá škola — Moderní škola 4.0“. Soutěž měla především podpořit technické vzdělávání a propojit základní, střední a univerzitní školy.

V rámci této soutěže přivezl tým studentů ze Střední průmyslové školy ve Varnsdorfu medaili a výhru 400 000 Kč.

Základem linky je Továrna na stole, která ve spolupráci s dalšími díly, které studenti sami navrhli i zkonstruovali, působí zcela profesionálním dojmem.

0
Studentů
0
Kč vyhraných pro školu
0
Měsíce k vytvoření projektu

Galerie

Automatizovaný skleník

Projekt automatizovaný skleník byl vytvořen v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER 2019.

Tým studentů ze  SPŠel•it Dobruška dokázal nejenom to, že skleník rostliny sám zavlaží přesným množstvím vody, kterým má, ale také vám rostliny podá rovnou do ruky.

Základem skleníku je kostka Foxee, která je založena na platformě PLC Foxtrot, a tak lze skleník ovládat z pohodlí vašeho domova pomocí jakéhokoliv chytrého zařízení.

0
Studenti
0
Vypěstovaných rostlin
0
Měsíce k vytvoření projektu

Galerie

World of Tanks

Projekt World of Tanks byl vytvořen v rámci mezinárodního veletrhu  AMPER 2019.

Dnešní studenti si rádi hrají virtuálně a s pomocí učitele může vzniknout velmi zajímavý projekt. Tým studentů ze SPŠel•it Dobruška pod vedením učitele dokázal přeměnit virtuální hru na opravdovou tankovou bitvu. 

Základem tanku je kostka Foxee, která je založena na platformě PLC Foxtrot, a tak lze směr jízdy tanku ovládat pomocí mobilního telefonu.

0
Studenti
0
Hrací tank
0
Měsíce k vytvoření projektu

Galerie

Třífázový synchronní generátor

Projekt třífázový synchronní generátor byl vytvořen již v rámci soutěže na VUT a později byl také prezentován na mezinárodním veletrhu AMPER 2019.

Student ze  SPŠel•it Dobruška vytvořil tuto zajímavou ukázku. Ptáte se k čemu to je? Inu, uvidíme časem. Zatím to pomohlo pochopit princip synchronního generátoru nejednomu studentovi.

Základem generátoru je PLC Foxtrot, a tak si můžete odkudkoliv na svém mobilním telefonu nebo notebooku nastavit, jaké chcete napětí či otáčky.

0
Student
0
Studentů pochopilo princip generátoru
0
Měsíců k vytvoření projektu

Galerie